4 онлайн формати заходів для корпоративної спільноти
- Алла Ждань
- 21 лют.
- Читати 4 хв
Зі всіх типів корпоративних спільнот моя найулюбленіша — спільнота практиків. Cьогодні я хотіла б розповісти про формати як залучити учасників такого ком'юніті. Основна відмінність такої спільноти — люди об'єднані спільним доменом (вони, до прикладу, всі QA Engineers) для розвитку практичних навичок. Звідси і назва Community of Practice.

Які саме формати можуть їм сподобатися?
1. Формати для ком'юніті: Модерована дискусія
Раджу забути про звичайний формат: є тема, є спікер, він/вона говорить на цю тему годину. Це, мінімум — не цікаво, та й роль модератора, насправді, номінальна. Тоді що можна зробити натомість? Скласти класний детальний план заходу з різними видами діяльності. До прикладу, якщо тема вашої дискусії: Як надавати ефективний відгук про роботу?, то можна скласти наступний план:
Порядок денний: що сьогодні ми будемо робити по плану. Я інколи навіть ставлю порядок денний в якості фону на дзвінок (тут треба буде побавитися з дизайном "каверу"), щоб всі бачили що я модератор (закреслено), що і коли планується сьогодні;
Icebreaker: автоматично закинути всіх по 2–3 людини у окремі кімнати в Zoom. Задача: за 3 хвилини познайомитися і поділитися одною ознакою ефективного фідбека на вашу думку.
Представлення першого спікера/спікерки і виступ до 10 хвилин.
Представлення другого спікера/спікерки і виступ до 10 хвилин.
Представлення третього спікера/спікерки і виступ до 10 хвилин.
Окремі Zoom кімнати для кожного спікера/спікерки, де учасники можуть задавати питання.
Перегляд відео тривалістю 7–10 хвилин на дотичну тему.
Обговорення відео спікерами і учасниками дискусії.
Icebreaker: автоматично розподілити всіх по 2–3 людини у Zoom кімнати. Задача: за 3 хвилини познайомитися і поділитися одним головним одкровенням, здобутим сьогодні.
Навіщо потрібен модератор? Для вибору теми, залучення спікерів, які найкраще підходять для виступу на цю тему, нагадування всім про регламент та правила, пошук помічників (в разі потреби).
2. Світове кафе
Або World Cafe — формат для генерування ідей. Модератор окреслює основні правила і очікування учасникам і ділить їх на команди по 5–7 людей. Кількість команд визначається кількістю справ (кейсів), які є до обговорення. І далі все відбувається наступним чином:
Модератор автоматично розподіляє всіх учасників на команди в Zoom кімнати. В кожній групі визначається "володар столу". Це людина, яка має фіксувати всі деталі, передавати їх правильно наступній групі, слідкувати, щоб не було засудження. 20 хвилин виділяється на перший обмін ідеями без критики.
Модератор переформовує склад кімнат, залишаючи в кімнаті тільки володаря. А всіх інших учасників команди переводять в іншу кімнату. Володар столу залишається на місці і вводить в курс справ нову команду. В цей раз на створення ідей у команди є 15 хвилин. Так, переходячи від столу до столу команди мають менше часу на обговорення, але у володаря столу накопичується все більше ідей.
Далі команди повертаються в свої початкові кімнати і систематизують результати. А володар столу презентує ідеї, заохочуючи спільноту до обговорення.
3. Битва
Візьміть якусь методологію, яка включає три чи більше підходів і влаштуйте між ними (підходами, не учасниками :)) битву.
Наприклад, Estimation Battle:
Запросіть бажаючих “побатлити”, в довільному порядку розподіліть їх на три команди згідно трьох методів оцінювання проектів: story-points, man-hours, та no estimation.
Дайте командами 15–20 хвилин на складання списку переваг свого метода оцінювання проектів.
Одна людина з команди буде представляти ці переваги. Інші команди погоджуються чи не погоджуються з наведеними аргументами.
Відбувається голосування за краще викладені і більш переконливий метод оцінювання проектів. Команду переможців можна нагородити подарунками.
Якщо у вас спільнота проектних менеджерів, можна зробити інший “батл”, наприклад:Project Management Methodologies (Agile, waterfall, six sigma, lean);Agile frameworks (SCRUM and Kanban); також дивись приклади про що можна побатлити в інших спільнотах: QA, AI, Data Science, Community Management, тощо.
4. Віртуальний тімбілдинг: гра від А до Я
Навіть спільнота практиків інколи хоче взяти участь у активності, яка не вимагає великих розумових зусиль. Адже не навчанням єдиним. Тому четвертий формат, що я пропоную — весела ідея для будування команди:
Ділите всіх учасників на команди по 4–5 людей. Можна більше. Кожну команду разом з модератором закидаєте в кімнату в Zoom. До речі, не обов'язково мати окремого модератора, можна наректи ним одного з учасників активності.
Модератор видає кожному учаснику стільки літер англійського алфавіту підряд, щоб всім вистачило відносно порівну. Тобто, від A до E — один гравець і так далі по черзі.
Після того, як всі літери розподілені модератор відраховує 5 хвилин. За цей час кожен має знайти предмет чи об'єкт (можна навіть показати кота), що починається з певної літери і показати його в камеру (треба ж довести наявність кота!).
Задача модератора кімнати — робити скріншоти для історії з тими предметами і записувати їх на листочок чи в електронний документ. Та команда яка швидше справиться з задачею — молодець.
Потім всі команди повертаються в загальну кімнату і основний ведучий видає кожній команді певну кількість літер. Суть в наступному: тепер їм треба показати чи розказати, що в них вийшло скласти зі всіх літер алфавіту, а тільки на ті, які були видані у фінальному етапі. Такий підхід економить час, якщо у вас на тимбілдингу більше 30 людей.
Сподіваюсь, ці формати можуть вам бути корисними. :)
Мені завжди цікаво говорити про спільноти, тому якщо у вас є ідеї, питання, задуми, якими ви би хотіли поділитися, нижче додаю контакти:
Мій LinkedIn.
Tут можна забронювати менторської сесії зі мною на Prjctr Mentorship Platform.
Тут можна подивитися дослідження, яке я провела разом з орг командою МетаСпільноти.
Comentarios