top of page
Фото автораАлла Ждань

Гейміфікація і заохочення: змагання для лідерів спільноти

Раніше я писала про те, як знайти, втримати, та привабити лідерів спільнот. Лідери спільноти — обрані, самостійно висунуті або порекомендовані проектні менеджери. Вони зацікавлені у розбудові внутрішньої і опосередковано зовнішньої спільноти в межах окремої локації. 


З чого все почалося?


В спільноті багато всього відбувалося, особливо з допомогою і підтримкою лідерів, тому ми хотіли їх якось заохотити. І в 2020 я започаткувала змагання для лідерів локальних спільнот  і назвала його  CHAM[PM]SHIP . Такий собі чемпіонат для чемпіонів, як би дивно це не звучало :)


Кожного року суть і концепція змагання змінювалася. Перший рік CHAM[PM]SHIP був про заробляння балів для своєї локації (всього тоді в компанії, в якій я працювала, було 11 основних міст, де знаходилися проектні менеджери). В результаті тільки одна з 11 локацій могла виграти призи. Про них буде в кінці статті.  


За що можна було заробити бали?


Основні джерела заробляння балів в змаганні: організація заходів на локації для проектних менеджерів, поповнення списку талантів локації, відгуки від стейкхолдерів та соціальна активність всередині компанії. Трохи детальніше далі:


  1. Відвідуваність заходів спільнотою. В 2020 лідери спільноти організовували і проводили модеровані дискусії. В кожній локації був свій максимально можливий показник відвідуваності, який вираховувався з максимально можливої кількості учасників. Наприклад, у Дніпрі в 2020 році було приблизно 50 проектних менеджерів, але максимальна кількість учасників для дискусії — 35 людей. Тому 35 учасників = 100% відвідуваність. 

  2. Оцінка доповіді. Після кожного заходу відвідувачі отримували опитник і оцінювали релевантність доповіді спікерів. Максимальний середній бал — 5 (шкала від 0 до 5). 

  3. Кількість доданих талантів у загальний список. Ми збирали таланти в кожній локації: потенційні спікери, блогери, автори статей, тощо. В 2020 лідери спільноти поповнювали список локальних талантів і отримували за це бали. Основна умова: талант мав бути в курсі, мав дати згоду на те, щоб опинитися в списку. Адже цим документом користувалися всі стейкхолдери (наприклад, HR Marketing).

  4. Бали від стейкхолдерів. Я розсилала опитники всім стейкхолдерам і просила їх надати інформацію про те, наскільки комфортно співпрацювати з локальним лідером.

  5. Обізнаність у заходах і досягненнях локації. Тут ми дивилися на кількість дописів в різних каналах.


По результатам найбільшу кількість балів отримав Івано-Франківськ. Кожен проектний менеджер цієї локації отримав подарунок від PMO, а саме PMO BOX.


Що стало з Чемпіонатом у 2021 році?


В 2021 році я змінила підхід до CHAM[PM]SHIP так, щоб кожний чемпіон міг перемогти, а не тільки одна локація. І, забігаючи наперед, скажу, що перемогою у змаганні стала номінація у внутрішніх нагородженнях і можливість потрапити в список top contributors за рік.


Чемпіонат розпочався з березня, то в наших локальних лідерів був час на те, щоб виконати особливі завдання протягом березня, квітня, травня та червня (Q1-Q2). І далі ми рухалися часовими проміжками розміром в квартал. 


Перші завдання були пов'язані з організацією всіх форматів заходів. Далі треба було налагодити співпрацю зі стейкхолдерами. Ось тут можна почитати про проміжні результати за третій квартал 2021 року.


Якщо ви думаєте, що достатньо запустити цей процес і він прекрасно поїде сам по собі, то я мушу вас засмутити, адже саме на стороні Community Manager відстежувати і підсвічувати діяльність лідерів і їхню участь у цьому чемпіонаті.


Треба постійно тримати руку на пульсі, підживлювати зацікавленість лідерів у змаганнях, освітлювати проміжні результати. За рахунок чого можна це зробити?


  • додаткові дописи в соцмережах

  • згадка в річних звітах про спільноту

  • номінація на зовнішні нагороди

  • підтримка при поданні заявки на зовнішніх змаганнях і викликах.

Про важливість і “працездатність” такої підтримки розкажу в окремій статті. 


Які переваги має гейміфікація для лідерів спільноти? 


Хотілося б виокремити декілька переваг впровадження елементів гейміфікації і змагання для лідерів спільноти:


  • Розвиток особистого бренду всередині компанії і поза нею. Кожен проджект менеджер — лідер, який формує і регулярно взаємодіє з командою. Демонстрація своїх навичок через активну участь в житті локальної спільноти — завжди вищі шанси на швидкіший найм людей собі в команду. Коли всі про тебе знають, коли ти проявив себе як лідер спільноти — це стає крутою перевагою. 

  • Нематеріальна мотивація. Так-так, це точно перевага, адже по результатам внутрішнього дослідження ми виявили, що частина спільноти рівня Senior не мотивується матеріальними штуками. Їм потрібен майданчик для просування своїх ідей, вони хочуть, щоб їх голос був почутий, дух змагання, гейміфікація... і у ваших силах це зробити.

  • Люди люблять змагання, ачівки, бали... Ми хочемо брати участь в чомусь цікавому, долати виклики, особливо коли вони гармонійно вписані у загальну канву участі людини у вашій спільноті. Всі наші лідери спільноти мали перевагу для професійного розвитку себе в компанії.


 

Обкладинка заходу з експерткою Аллою Юдань

Більше про гейміфікацію з прикладами і кейсами я розповідала 29.04 на воркшопі для Мета Спіііільноти.


Підписуйтесь на МетаСпільноту:


Посилання на вступ у спільноту тут, ми проводимо багато класних заходів, тому якщо ви розбудовуєте ком'юніті, то ви точно потрапите у файне місце!

23 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page